Blog

Kto wg zwyczaju kupuje białą szatkę do chrztu?
Kto wg zwyczaju kupuje białą szatkę do chrztu?

Chrzest jest jednym z najważniejszych sakramentów w życiu chrześcijanina. Wiąże się z tym wiele tradycji i symboli. Jednym z nich jest biała szatka oraz świeca, które to rzeczy według tradycji zakupują rodzice chrzestni.

czytaj całość »
Jaką biżuterię religijną wybrać?
Jaką biżuterię religijną wybrać?

Ludzkość gustuje w biżuterii od tysięcy lat – początkowo wierzono w jej magiczną moc, składano w ofierze bogom oraz wykorzystywano jako symbol władzy. Za pomocą biżuterii okazywano także status społeczny. Współcześnie ozdoby pełnią dwie podstawowe funkcje – zdobniczą oraz religijną, która podkreśla oddanie Bogu. Dzisiejsza biżuteria religijna stanowi połączenie elegancji oraz wyznawanych wartości. Na jakie ozdoby religijne warto zwrócić uwagę?

czytaj całość »
Jak wybrać modlitewnik?
Jak wybrać modlitewnik?

Modlitewniki stanowią znaczące ułatwienie dla katolików w czasie codziennej modlitwy. Z pewnością więc pomimo iż mamy stały dostęp do internetu pełnego informacji, w tym również modlitw, każdy wierzący powinien posiadać swój w formie książkowej. W ten sposób unikamy dodatkowych rozpraszaczy i łatwiej nam się skupić. Jednak może pojawić się problem z wyborem odpowiedniego modlitewnika. Czym więc powinniśmy się kierować?

czytaj całość »
Jaki prezent religijny na komunię dla dziecka? 
Jaki prezent religijny na komunię dla dziecka? 

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego najbliższych. Ze względu na swoją specyfikę uroczystość ta ma zarówno charakter religijny, jak i rodzinny, ponieważ pomaga podtrzymywać i umacniać łączące nas więzi. Tak jak podczas innych okazji, przyjęte jest, że zaproszeni goście wręczają dziecku prezent. Trzeba jednak przyznać, że wybór upominku nie zawsze jest łatwy - szczególnie jeśli nie znamy dobrze preferencji i zainteresowań malucha.

czytaj całość »
Czym się kierować wybierając książki o tematyce religijnej?
Czym się kierować wybierając książki o tematyce religijnej?

Książki o tematyce religijnej to ciekawe i napisane z dużą dozą mądrości propozycje, po które każdego roku sięga liczna grupa odbiorców. Mimo swojej nazwy wydania te nie są skierowane jedynie do osób wierzących, ale do każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty. Czytelnikami są osoby różniące się doświadczeniem życiowym, spojrzeniem na świat, podejściem do religii, a także wiekiem. Możliwości, które otwiera przed nami dział książek o tematyce religijnej, są naprawdę ogromne. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze lektury dla siebie i bliskich? W naszym artykule poszukamy odpowiedzi na to pytanie. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl