Blog

Bóg. Cisza. Prostota. Brat Marek z Taize w rozmowie z Piotrem Żyłką.

Recenzja książki ,,Bóg. Cisza. Prostota. Brat Marek z Taize w rozmowie z Piotrem Żyłką." 

Piotr Żyłka delikatnie podrzuca tematy, a brat Marek pięknie opowiada o życiu w wiosce na wzgórzu, o ideach bliskich sercu założyciela wspólnoty-brata Rogera, o swojej drodze do Taize, o święceniach, tym jak rodziła się wspólnota w Polsce i o tym co mnie najbardziej poruszyło-o migrantach.

czytaj całość »
Czym charakteryzują się komże ministranckie?

Każda diecezja, a nawet parafia kościoła katolickiego samodzielnie ustala zasady ubioru obowiązujące służę liturgiczną ołtarza. W większości polskich diecezji i parafii strojem obowiązującym ministrantów są komże, zazwyczaj łączone z pelerynkami w aktualnym kolorze liturgicznym. Aby ułatwić zakup komż odpowiednio dopasowanych do potrzeb w tym krótkim artykule omówimy X kluczowych cech komż ministranckich.

czytaj całość »
Jaka pamiątka ze ślubów zakonnych będzie odpowiednią?

W przypadku Towarzystwa Jezusowego niezwykle ważną dla przyszłego zakonnika momentem w służbie Bogu jest złożenie ślubów zakonnych. Choć sama uroczystość jest skromna, nienagłaśniana, dobrą praktyką jest ofiarowanie osobie wstępującej w stan duchowny pamiątki okolicznościowej.

czytaj całość »
Co można podarować jako pamiątkę z bierzmowania?
Co można podarować jako pamiątkę z bierzmowania?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bierzmowanie to ważny sakrament w życiu każdego chrześcijanina. Prezent powinien być symboliczny, ale jednocześnie pamiątką na całe życie. Co kupić na bierzmowanie?

czytaj całość »
Jak wybrać albę komunijną?
Jak wybrać albę komunijną?

Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka i oczywiście całej rodziny. Jest wiele zabiegania, by ten dzień był wyjątkowy. Nie chodzi jedynie o przyjęcie dla gości, ale też o strój dla dziecka. Kościoły w Polsce wprowadziły alby, więc rodzice poszukują najodpowiedniejszej i często mają z nią duży problem.

czytaj całość »
Dlaczego każdy wierzący człowiek powinien przeczytać Biblię?

Będąc człowiekiem wierzącym, należy nie tylko stosować przykazania, uczęszczać na zgromadzenia modlitewne w Kościele, ale przede wszystkim każdego dnia dawać świadectwo życia z Bogiem na co dzień. Powinnością osób identyfikujących się z wiarą czy to katolicką, czy chrześcijańską winno stać się zgłębianie Pisma Świętego. Dlaczego należy czytać Biblię?

czytaj całość »
Jaki prezent sprawdzi się dla starszej osoby?
Jaki prezent sprawdzi się dla starszej osoby?

Wybieranie prezentów nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli zależy nam, by były przemyślane i przydatne dla danej osoby. Na pewno jeśli dobrze kogoś znamy jest nam zdecydowanie łatwiej, jednak czy wiemy co kupić starszej osobie? Co chciałaby dostać na kolejne urodziny i jak je przeżyć? Z pewnością istotne będzie całej jej życie.

czytaj całość »
Jaki rodzaj różańca wybrać?

Nazwa „różaniec” pochodzi od łacińskiego słowa rosarium, oznaczającego różany ogród. To piękna modlitwa Kościoła katolickiego, który obdarzył ją szczególnym znaczeniem duchowym i błogosławieństwem. Nazwę różaniec stosuje się także do samego nabożeństwa i do znanego wszystkim wisiorka – koronki – paciorków nawleczonych na sznurek, służących jako pomoc w odmawianiu tej modlitwy. Obecnie spotkać się można z różnymi formami koronki.

czytaj całość »
Kto wg zwyczaju kupuje białą szatkę do chrztu?
Kto wg zwyczaju kupuje białą szatkę do chrztu?

Chrzest jest jednym z najważniejszych sakramentów w życiu chrześcijanina. Wiąże się z tym wiele tradycji i symboli. Jednym z nich jest biała szatka oraz świeca, które to rzeczy według tradycji zakupują rodzice chrzestni.

czytaj całość »
Jaką biżuterię religijną wybrać?
Jaką biżuterię religijną wybrać?

Ludzkość gustuje w biżuterii od tysięcy lat – początkowo wierzono w jej magiczną moc, składano w ofierze bogom oraz wykorzystywano jako symbol władzy. Za pomocą biżuterii okazywano także status społeczny. Współcześnie ozdoby pełnią dwie podstawowe funkcje – zdobniczą oraz religijną, która podkreśla oddanie Bogu. Dzisiejsza biżuteria religijna stanowi połączenie elegancji oraz wyznawanych wartości. Na jakie ozdoby religijne warto zwrócić uwagę?

czytaj całość »
Jak wybrać modlitewnik?
Jak wybrać modlitewnik?

Modlitewniki stanowią znaczące ułatwienie dla katolików w czasie codziennej modlitwy. Z pewnością więc pomimo iż mamy stały dostęp do internetu pełnego informacji, w tym również modlitw, każdy wierzący powinien posiadać swój w formie książkowej. W ten sposób unikamy dodatkowych rozpraszaczy i łatwiej nam się skupić. Jednak może pojawić się problem z wyborem odpowiedniego modlitewnika. Czym więc powinniśmy się kierować?

czytaj całość »
Jaki prezent religijny na komunię dla dziecka? 
Jaki prezent religijny na komunię dla dziecka? 

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego najbliższych. Ze względu na swoją specyfikę uroczystość ta ma zarówno charakter religijny, jak i rodzinny, ponieważ pomaga podtrzymywać i umacniać łączące nas więzi. Tak jak podczas innych okazji, przyjęte jest, że zaproszeni goście wręczają dziecku prezent. Trzeba jednak przyznać, że wybór upominku nie zawsze jest łatwy - szczególnie jeśli nie znamy dobrze preferencji i zainteresowań malucha.

czytaj całość »
Czym się kierować wybierając książki o tematyce religijnej?

Książki o tematyce religijnej to ciekawe i napisane z dużą dozą mądrości propozycje, po które każdego roku sięga liczna grupa odbiorców. Mimo swojej nazwy wydania te nie są skierowane jedynie do osób wierzących, ale do każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty. Czytelnikami są osoby różniące się doświadczeniem życiowym, spojrzeniem na świat, podejściem do religii, a także wiekiem. Możliwości, które otwiera przed nami dział książek o tematyce religijnej, są naprawdę ogromne. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze lektury dla siebie i bliskich? W naszym artykule poszukamy odpowiedzi na to pytanie. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl