Jaka pamiątka ze ślubów zakonnych będzie odpowiednią?

W przypadku Towarzystwa Jezusowego niezwykle ważną dla przyszłego zakonnika momentem w służbie Bogu jest złożenie ślubów zakonnych. Choć sama uroczystość jest skromna, nienagłaśniana, dobrą praktyką jest ofiarowanie osobie wstępującej w stan duchowny pamiątki okolicznościowej.

Jakie są rodzaje pamiątek ze ślubów zakonnych?

Pamiątki ze ślubów zakonnych, prymicji — pierwszej mszy sprawowanej przez nowo wyświęconego kapłana, powinny nawiązywać do okoliczności, ale też emanować prostotą, tzw. klasyczną elegancją bez przepychu. W takim właśnie stylu są nasze kartki okolicznościowe, które są zdobione kwiatami, ornamentami, które nie tylko są nie nachalne, ale przede wszystkim opatrzone cytatem motywującym, niosącym wdzięczność Bogu za dar prorokowania i siłę na wytrwanie w jak najlepszym wypełnieniu Jego woli w ramach złożonego ślubu. W przeciwieństwie do innych kartek podarunkowych tych nie dostanie się w zwykłych sklepach, czy też księgarniach. Dlatego chcąc upamiętnić datę wstąpienia bliskich do zakonu warto przejrzeć propozycje pamiątek ze ślubów zakonnych, w miejscu, które specjalizuje się w tych usługach.

Dlaczego warto kupić kartkę pamiątkową ze ślubów zakonnych?

Obdarowanie bliskiego pamiątką w jednym z najważniejszych dniu jego życia to wspaniały gest miłości i pamięci o niej, to ukazanie również pełnej akceptacji do kierunku życia obranego przez osobę wstępującą w mury zakonne, co nie zawsze niestety jest pozytywnie odbierane przez społeczeństwo.

Dobrze wykonana pamiątka powinna być trwała, oczywiście starannie wykonana, a co istotne pasująca do sytuacji. Dlatego tak ważne jest, aby kupić ją ze sprawdzonego miejsca, by chcąc dobrze nie wprawić przyszłego zakonnika w zażenowanie, zawstydzenie w wyniku nie do końca pasującego do wyjątkowości chwili podarunku. Nasze pamiątki ze ślubów zakonnych, są uniwersalne i zawsze przygotowywane z myślą o najważniejszym przykazaniu zakonnika, czyli by być skromnym i pokornego serca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl