Jak wybrać modlitewnik?

Jak wybrać modlitewnik?

Modlitewniki stanowią znaczące ułatwienie dla katolików w czasie codziennej modlitwy. Z pewnością więc pomimo iż mamy stały dostęp do internetu pełnego informacji, w tym również modlitw, każdy wierzący powinien posiadać swój w formie książkowej. W ten sposób unikamy dodatkowych rozpraszaczy i łatwiej nam się skupić. Jednak może pojawić się problem z wyborem odpowiedniego modlitewnika. Czym więc powinniśmy się kierować?

Modlitewnik – dla każdego?

Za zdecydowanie najbardziej uniwersalne uznaje się modlitewniki codzienne. Jednak i one są w wielu wersjach. Jedn z podziałów wyróżnia odpowiednie modlitewniki dla dzieci i dorosłych. Z pewnością dopasowanie produktu, do naszego wieku będzie korzystne, i ułatwi nam on modlitwę. Zwykle w ten sposób mamy zawsze przy sobie wszystkie powszechnie znane modlitwy oraz pieśni. Niekiedy uzupełnieniem jest mały katechizm. Wybierając modlitewnik z pewnością zwrócimy uwagę na jego ogólny wygląd zewnętrzny, w którym coś nas zaciekawi. Jednak pamiętajmy, aby również zajrzeć do środka i sprawdzić czcionkę, zdecydowanie korzystniej jeśli będzie ona odpowiednio duża i wyraźna. Jednocześnie powinniśmy przyjrzeć się samej okładce. Książeczki do codziennej modlitwy to tomiki intensywnie użytkowane, warto więc postawić na trwałe rozwiązania.

Jeśli jednak potrzebujemy wsparcia w trudnych momentach życia, to warto postawić na odpowiedni modlitewnik, np. taki dla osób z depresją lub osób cierpiących. Stanowią one idealne rozwiązanie do modlitwy dla osób, które nie radzą sobie w różnych sytuacjach, jednak mogą być również wsparciem dla tych, którzy trwają w grzechu.

Inne rodzaje modlitewników

Ciekawą opcją są również modlitewniki dedykowane małżonkom oraz rodzicom. Mają one być drogowskazem pośród rozmaitych życiowych przeciwności i wsparciem w budowaniu relacji, które będą miały dużą wartość dla nas i naszych bliskich. Czasem poszukiwania modlitewnika trwają długo, a czasem jest to dosłownie chwila – jedno spojrzenie wystarczy, aby zyskać pewność, że właśnie ta książka będzie dla nas odpowiednim wsparciem w modlitwie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl