Dlaczego każdy wierzący człowiek powinien przeczytać Biblię?

Dlaczego każdy wierzący człowiek powinien przeczytać Biblię?

Będąc człowiekiem wierzącym, należy nie tylko stosować przykazania, uczęszczać na zgromadzenia modlitewne w Kościele, ale przede wszystkim każdego dnia dawać świadectwo życia z Bogiem na co dzień. Powinnością osób identyfikujących się z wiarą czy to katolicką, czy chrześcijańską winno stać się zgłębianie Pisma Świętego. Dlaczego należy czytać Biblię?

Czym jest Pismo Święte dla osoby wierzącej?

Pismo Święte to źródło informacji, skarbnicą wartości i wskazówek, którymi powinien kierować się człowiek, by zapewnić sobie szczęśliwe życie na ziemi i dostąpić zbawienia po śmierci. Biblia to zbiór ksiąg spisanych pierwotnie w językach hebrajskim, aramejskim i w greckim, które wersji chrześcijańskiej dzielą się na Księgi Starego i Nowego Testamentu. Ten z kolei dzieli się na poszczególne Ewangelie, które przybliżają zbawczy sens życia, nauki i działalność Chrystusa. To najważniejsza książka dla każdego chrześcijanina, gdyż to w niej zawarty został pełen obraz woli Boga.

Dlaczego należy czytać Biblię?

Dzięki zgłębianiu Biblii człowiek może zachować właściwy stosunek do otaczającego go świata, spojrzeć na siebie z dystansem, gdyż Księga ta uczy Bożego spojrzenia na praktycznie każdy aspekt życia ludzi. Ten niesamowity zbiór prawd pozwala poznać i zrozumieć jak postępować w życiu doczesnym, aby móc uzyskać życie wieczne. To dzięki niej wierzący człowiek dowiaduje się, kim jest i kim powinna być dla niego każda z trzech Osób Boskich.

Czytanie Pisma Świętego to inwestycja w samego siebie. Czytając, można wpłynąć realnie na swój rozwój duchowy, choć wydaje się to trudne zadanie, jest to jedna z metod, która pozwala przemienić człowieka od wewnątrz: oczyścić wnętrze i ukształtować na nowo tak, by stać się takimi, jakimi stworzył go Bóg: na Jego obraz i podobieństwo. Modląc się przez Słowo Boże, można stać się silniejszym nie tylko w wierze, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Ten kto, zgłębia Pismo Święte lepiej radzi sobie z pokusami świata doczesnego, trudnościami dnia codziennego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl