Jaki prezent religijny na komunię dla dziecka? 

Jaki prezent religijny na komunię dla dziecka? 

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego najbliższych. Ze względu na swoją specyfikę uroczystość ta ma zarówno charakter religijny, jak i rodzinny, ponieważ pomaga podtrzymywać i umacniać łączące nas więzi. Tak jak podczas innych okazji, przyjęte jest, że zaproszeni goście wręczają dziecku prezent. Trzeba jednak przyznać, że wybór upominku nie zawsze jest łatwy - szczególnie jeśli nie znamy dobrze preferencji i zainteresowań malucha. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieją jakieś uniwersalne propozycje, które warto wykorzystać? Na co warto zwrócić szczególną uwagę, a co jest już zupełnie niemodne? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.  

Etyka wręczania pamiątek

Jak już wspomnieliśmy, komunia jest wydarzeniem ważnym na wielu płaszczyznach. Warto jednak pamiętać, że jest przede wszystkim świętem o charakterze duchowym, co oznacza, że celebrowanie go powinno mieć wzniosły, niemal mistyczny charakter. Odpowiedni poziom muszą prezentować również przyniesione przez nas prezenty. Taki upominek powinien wiązać się bezpośrednio z ważną dla dziecka datą, a jednocześnie powinien być pamiątką na całe życie. Po latach, dorosły już maluch będzie mógł powrócić wspomnieniami do wydarzeń, które kryją się w jego pamięci. 

Pamiętajmy, że Pierwsza Komunia Święta jest ważnym rytuałem przejścia w życiu duchowym młodego człowieka. Sprawia, że jego relacja z Bogiem stają się bliższe i bardziej osobiste. Niestety, ten piękny charakter uroczystości jest niekiedy niszczony przez typowo materialistyczne podejście. I chociaż każdy ma pełne prawo wyboru, nie warto iść w tę stronę. Ofiarowany przez nas prezent powinien uczyć dziecko skupiania się na duchowej stronie życie, a nie na dążeniach materialnych.  

Pierwsza Komunia - jaki prezent dla dziecka wybrać?

Niezależnie od zmieniającej się mody, doskonałym prezentem dla dziecka będą przedmioty związane z duchowością i religią. Do najczęściej wybieranych propozycji należą srebrne obrazki, krzyżyki, złote i srebrne medaliki, a także filmy na DVD o różnorodnej tematyce, podkłady muzyczne, gry biblijne na komputer i gry planszowe. 

Propozycją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę są książki. Ich zakup jest zawsze bardzo dobrym wyborem, ponieważ zawarta w nich wiedza pozostaje w głowie malucha na zawsze i ma pozytywny wpływ na jego życie i codzienne decyzje. Oczywiście książki wręczane z okazji Pierwszej Komunii Świętej powinny być dostosowane do wieku dziecka. Dlatego np. decydując się na zakup Pisma Świętego, możemy skorzystać z pięknych, bogato ilustrowanych wydań, które przykuwają wzrok i zachęcają do lektury; natomiast wybierając mniej religijne propozycje możemy bazować na zbiorach aforyzmów i krótkich historii, które są pouczające i łatwe w odbiorze. 

Oczywiście ogromnym zainteresowaniem cieszą się także medaliki i krzyżyki na łańcuszkach, które stanowią doskonałą pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Co ważne, każda taka propozycja może posiadać wygrawerowaną datę Pierwszej Komunii. Ciekawą opcją są także spersonalizowane pudełka z pamiątkami, które na wieczku posiadają imię dziecka, a w środku - wszystkie znaki wiary.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl