Jak wybrać albę komunijną?

Jak wybrać albę komunijną?

Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka i oczywiście całej rodziny. Jest wiele zabiegania, by ten dzień był wyjątkowy. Nie chodzi jedynie o przyjęcie dla gości, ale też o strój dla dziecka. Kościoły w Polsce wprowadziły alby, więc rodzice poszukują najodpowiedniejszej i często mają z nią duży problem.

Kiedy kupić albę komunijną?

Pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla dziecka i całej rodziny. Wiąże się z przygotowaniami na lekcji religii i wydatkami dla rodziców. Zazwyczaj organizują przyjęcie, co jest niemałym wydatkiem, ale muszą pomyśleć o stroju dla syna czy córki. Dzięki temu, że Kościoły w Polsce jakiś czas temu wprowadziły alby zamiast sukienek i garniturów, ubiór stał się skromniejszy, a wszystkie dzieci wyglądają podobnie. Jest jednak dylemat, kiedy warto ją zamówić, żeby była odpowiednia, na wypadek, gdyby pociecha urosła? Z zakupem nie warto się spieszyć. Można zlecić jej wykonanie dwa miesiące wcześniej, w każdym rozmiarze, więc nie będzie problemu z zakupem. Dobrze jest wybrać większy produkt, bo dziecko przystąpi w niej do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, a jak wiemy, przez rok urośnie kilka centymetrów.

Jak wybrać albę komunijną?

Jeśli w parafii nie jest wymagany jeden rodzaj stroju dla wszystkich dzieci, możemy wybrać dowolny krój i fason. Sklepy, jak np. Księgarnia „U jezuitów” oferują wyjątkowe alby, więc nie można narzekać na wybór. Są szyte z różnych materiałów, we wszystkich rozmiarach, więc dobierzemy wyjątkowy ubiór pierwszokomunijny. Dziewczynka w odróżnieniu od chłopca ma dodatki: wianek i sakiewkę. Komunijne stroje są ładne, eleganckie i dobre jakościowo. Warto kupić strój z materiału, który jest wytrzymały i przewiewny, bo pociecha będzie ładnie wyglądała, a do tego nie odczuje upału. Komunie odbywają się przeważnie w maju, kiedy bywa gorąco na zewnątrz i w Kościele. Kupując albę, sprawdźmy, jak wyglądają szwy i w jaki sposób został wyszyty napis „IHS”. Powinna wyglądać schludnie i być dopracowana, żeby dziecko dobrze się w niej czuło.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl