Co można podarować jako pamiątkę z bierzmowania?

Co można podarować jako pamiątkę z bierzmowania?

Bierzmowanie to ważny sakrament w życiu każdego chrześcijanina. Prezent powinien być symboliczny, ale jednocześnie pamiątką na całe życie. Co kupić na bierzmowanie?

Bierzmowanie – ważny sakrament

Bierzmowanie jest to sakrament, który zwany jest również sakramentem dojrzałości. Przystępują do niego nastolatkowie, ponieważ najczęściej odbywa się w ósmej klasie szkoły podstawowej. Udział w nim powinien być świadomą decyzją każdego młodego człowieka, pozbawionym nacisku rodziców. Osoba bierzmowana otrzymuje dar Ducha Świętego, stanowi pogłębienie więzi z Kościołem. Każdy katolik powinien zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności przyjęcia tego sakramentu. Nie jest to takie wydarzenie jak Chrzest Święty czy Komunia Święta, najczęściej odbywa się w ścisłym gronie najbliższej rodziny. Jednak będzie miło jak rodzice, rodzice chrzestni i dziadkowie podarują symboliczny prezent. Będzie to pamiątka, która zawsze przypomni obdarowanemu o tej uroczystości. 

Co można podarować jako pamiątkę z bierzmowania?

W przypadku chrztu czy pierwszej komunii świętej sprawa jest prostsza, chyba największy problem sprawia nam kupno prezentu na bierzmowanie. Do tego sakramentu przystępują ludzie młodzi, którzy mają swoje upodobania. Jedni lubią zagłębić się w książkę, dla innych lepszym prezentem jest biżuteria. Warto zastanowić się, z czego osoba przystępująca do bierzmowania będzie bardziej zadowolona. Pomysłów jest wiele, może to być pismo święte, książka, adresowana do młodych ludzi, która pomoże zgłębić wiarę. Dobrym prezentem może być różaniec-pierścionek, bransoletka z modlitwą, lub bransoletka z grawerem w eleganckim opakowaniu. W ostatnim czasie również bardzo modne są zawieszki na sznureczkach. Prezent na bierzmowanie powinien mieć wartość symboliczną oraz trwałą, będzie miłym wspomnieniem danego wydarzenia. Warto skorzystać z pomocy katolickiej księgarni U jezuitów, którzy służą doradztwem w wyborze książek, ale również gadżetów religijnych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl